Jeśli tak, mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie przydatne.

Jeśli chcesz słuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Psychologia może pomóc w walce z otyłością

SP: Absolutnie. Myślę, że walka z otyłością jest niezwykle emocjonalna. Nasze pierwsze światowe środowisko i nasza genetyka układają talię przeciwko nam, z pewnością – przetworzone żywność są zaprojektowane tak, aby były nieodpowiadające i wygodne, a nasza genetyka nie pasuje do tłuszczów trans i fałszywych słodzików.

Pracowałem Krótko w centrum chirurgii bariatrycznej w znanym szpitalu i oceniono osoby, które chciały przeprowadzić operację obejścia żołądka. Odkryłem, że ludzie wpadli na 4 ogólne kategorie: po pierwsze byli ludzie, którzy po prostu nie wiedzieli wystarczająco dużo o zdrowym odżywianiu, aby wprowadzić zmiany – tym odczepowi najlepiej pomogli. Potem byli ludzie, którzy wiedzieli, ale nie obchodziło to – nie widzieliśmy tych ludzi. Byli też tacy, dla których tak naprawdę było genetyczne. Mogli ćwiczyć i dobrze jeść, ale ich ciało było właśnie zaprogramowane jako pewien kształt.

Nadmierne jedzenie może być objawem problemu emocjonalnego lub neurologicznego.

Wreszcie istniało ogromne awarie ludzi, dla których jedzenie było emocjonalnym problemem. Mogli oderwać to, co było zdrowe, co nie, porcje, ćwiczenia, wszystko – ale czuli się spod kontroli lub nie mogli dopasować ich zachowania do swojej wiedzy. Ci ludzie również nie robili tego.

Znałem kobietę z nierozwiązanym emocjonalnym jedzeniem, która przeszła przez obwodnictwo żołądkowe, ale stała się alkoholikiem. Widziałem, jak inny stał się kompulsywnym klientem. Było jasne, że nadmierne jedzenie było tylko objawem faktycznego problemu; Było to coś psychologicznego i prawdopodobnie neurologicznego pod spodem.

W każdym razie, to długi sposób powiedzieć, że nie cała otyłość jest psychologiczna – w skali społecznej, duża walka z otyłością walczy z korporacjami, które tworzą i rynkową na rynku, które tworzą i rynkową na rynku przetworzona pseudo-żywność i zamiast tego promowanie ćwiczeń i aktywności oraz uczynienie zdrowej żywności w szerszym zakresie.

Ale na indywidualną skalę, pomagając osobom z emocjonalnym jedzeniem, ułatwiając wielką i małą zmianę nawyków, motywowanie się do bardziej aktywności i wspieranie się nawzajem w zdrowym stylu życia to miejsca, w których psychologia może odgrywać wiodącą rolę .

nd: dobrze! Musimy walczyć z otyłością zarówno na społeczeństwie, jak i na indywidualnym froncie! Ellen, dla tych, którzy zmagają się z jedzeniem emocjonalnym, czy są jakieś dobre książki, grupy lub inne zasoby, które możesz polecić?

SP: W przypadku emocjonalnych jedzących, nie polecam więcej, dr Joyce Nash , specjalista ds. Zaburzeń odżywiania. Ta książka jest na półce każdego psychologa, który leczy nieuporządkowane jedzenie. Książką, którą polecam do rozsądnej utraty wagi, jest rozwiązanie Beck Diet, autor: Dr Judith Beck, córka założyciela terapii poznawczej. Fantastyczną ekspozycją, która sprawi, że będziesz chciał rzucić puszkę napoju gazowanego w branży śmieciowej żywności, była przednia okładka magazynu New York Times w zeszłym roku.

Nd: Dziękuję bardzo, dr Ellen Hendriksen, za dostarczenie nam swoich doświadczonych wskazówek psychologii tutaj w programie żywieniowym Diva. Zachęcam wszystkich moich czytelników i słuchaczy do sprawdzenia doświadczonego podcastu psychologa, aby uzyskać więcej świetnych porad na temat życia najszczęśliwszego, najzdrowszego.

Dodatkowe zasoby

Emotional Eating Autotest (Psychology Today Today )

Overeater’s Anonimowy

Normalne jedzenie (Online Support Group

Referencje

Alpert, M., Silva, R.R., Pouget, E.R. (2003). Prognozowanie odpowiedzi leczenia w depresji geriatrycznej z poziomu folianu wyjściowego: interakcja z SSRI lub trójpierścieniowym lekiem przeciwdepresyjnym. Journal of Clinical Psychofarmacology, 23, 309–313.

Coppen, A. & Amp; Bailey Bailey, Bailey , J. (2000). Zwiększenie działania przeciwdepresyjnego fluoksetyny przez kwas foliowy: randomizowane, kontrolowane placebo badanie. Journal of Affective Disorders, 60, 121–130.

Freeman, M.P., Hibbeln, J.R. , Wisner, K.L i in. (2006). Kwasy tłuszczowe Omega-3: Podstawa dowodów na leczenie i przyszłe badania w psychiatrii. Journal of Clinical Psychiatry, 67, 1954-67.

Kendrick, T., Dunn, N., Robinson i in. . (2008). Badanie podłużne poziomu kwasu foliowego i objawów depresyjnych wśród młodych kobiet w badaniu kobiet w Southampton. Journal of Epidemiology & Amp; Community Health, 62, 966–972.

Nemets, B., Stahl, Z., & amp; Belmaker, R.H. (2002). Dodanie kwasu tłuszczowego omega-3 do leczenia leków podtrzymujących w przypadku nawracającego jednobiegunowego zaburzenia depresyjnego. American Journal of Psychiatry, 159, 477-79.

Papakostas, G.I., Petersen, T., Mischoulon, D. i in. (2004). Folian w surowicy, witamina B12 i homocysteina w poważnym zaburzeniu depresyjnym, część 1: predyktory odpowiedzi klinicznej w depresji opornej na fluoksetynę. Journal of Clinical Psychiatry, 65, 1090–1095.

Su, K.P., Huang, S.Y., Chiu, C.C. i in. (2003). Kwasy tłuszczowe omega-3 w poważnym zaburzeniu depresyjnym. Wstępna podwójnie ślepa, kontrolowana placebo proces. Europejska neuropsychofarmakologia, 13, 267-271.

Watanabe, H., Ishida, S., Konno, Y. i in. (2012). Wpływ spożycia kwasu foliowego na objawy depresyjne u młodych kobiet w wieku rozrodczym. Journal of Midwifery & Amp; Zdrowie kobiet, 57, 43–48.

Omega-3 Foods, liściaste warzywa i zatrzymaj obrazy otyłości Courtey of Shutterstock.

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni12

Monica Reinagel, MS, LD/N, CNS

Monica Reinagel jest licencjonowanym dietetykiem, autorem i twórcą jednego z najbardziej rankingowych podcastów zdrowia i fitness w iTunes. Jej rada jest regularnie prezentowana w The Today Show, Dr. Oz, NPR i w wiodących krajach gazetach, czasopismach i stronach internetowych. Czy masz pytanie dotyczące odżywiania? Zadzwoń na linię Diva Diva Diva pod numer 443-961-6206. Twoje pytanie może być prezentowane w programie.

Naucz się najlepszych opcji leczenia OA i dowiedz się, kiedy należy rozważyć operację wymiany stawów.

autor: Rob Lamberts, MD House Call Doctor 19 lipca 2010 5-minutowy ReadEpisode #55 Play Pause Słuchaj Słuchaj Jakie są leczenie zapalenia kości i stawów? Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz słuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Narkotyczne leki przeciwbólowe – niektórzy uważają, że ekstremalne jest stosowanie leków, takich jak hydrokodon lub oksykodon do OA, ale są one bardzo dobre, jeśli są używane dokładnie. Lepiej jest używać tych leków niż siedzieć wokół, nie robiąc nic, aby uniknąć bólu. Długo działające narkotyki są bezpieczniejsze niż odmiany krótko działające i mogą zmniejszyć ryzyko uzależnienia.

Miejscowe leki-kapsakina, substancja, która sprawia, że ​​papryka chili gorąca zmniejszy ból zapalenia stawów po zastosowaniu do stawu. Problem polega na tym, że może to powodować podrażnienie i musi być stosowane przez chwilę, zanim ludzie będą mieli znaczącą korzyść.

Inne „naturalne” leki – glukozamina z kondroitiną lub bez nich została zwiastowana jako „naturalny” środek Aby zmniejszyć ból stawów. Niestety, chociaż wstępne badania były optymistyczne, wiele badań kontrolnych nie wykazało, że naprawdę pomaga. Ale to nie znaczy, że polecam ludzi używających z niego, ponieważ wcale nie jest to szkodliwe, a niektórzy ludzie naprawdę uważają, że pomaga zmniejszyć ich ból. Dotyczy to również innych „naturalnych” leków: tak długo, jak długo cię nie skrzywdzą, jeśli sprawiają, że czujesz się lepiej, weź je. Po prostu upewnij się, że powiesz lekarzowi i farmaceutom na wypadek, gdyby wchodzą w interakcje z innymi przyjmowanymi lekami.

Inne metody leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów

Głównym celem leczenia choroby zwyrodnieniowej stawów jest łagodzenie bólu, a nie leczenie samej choroby.

Oprócz fizykoterapii i leków, Istnieje kilka innych opcji leczenia, który lekarz może zalecić:

Wstrzyknięcie stawu – Wstrzyknięcie stawu kortyzonem w celu zmniejszenia stanu zapalnego może zapewnić tymczasowe ulgę, ale ponieważ OA nie zawsze ma zapalenie stawu, To nie trwa długo. Nowsze zastrzyki z substancją zwaną kwasem hialuronowym poprawi zdolność smarowania płynu w stawie i mogą pomóc zmniejszyć ból, szczególnie w przypadku zapalenia stawów kolan.

Operacja jest na ogół ostatnim krokiem wykonanym w tym procesie. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​ludzie czekają zbyt długo przed operacją, ponieważ może to naprawdę pomóc zmniejszyć ból i poprawić jakość życia. Chociaż z pewnością wiąże się to z ryzykiem za każdym razem, gdy zostaniesz odcięty, ludzie często ignorują ryzyko, że nic nie zrobisz. Ból powoduje, że osoba zwalnia i spowalnia i staje się nieaktywna znacznie zwiększa inne niepełnosprawność i śmierć.

Istnieją różne poziomy operacji zapalenia stawów, w zależności od zaangażowanego stawu. Czasami chirurg ortopedyczny użyje zakresu do spłukiwania stawu gruzu i być może odcięcia głównych nieprawidłowości kostnych. Ale te procedury chirurgiczne są tymczasowe. Podstawą leczenia chirurgicznego zapalenia stawów jest wymiana stawów sztucznymi stawami (najczęściej wykonanymi z tytanu). Wymiana bioder i kolan są zdecydowanie najczęstsze. Wymiana barku i nowsze wspólne operacje, takie jak te w ręku, odbywają się coraz więcej. Ogólnie rzecz biorąc, im prostszy staw, tym łatwiejsza operacja, dlatego kolano-które jest prostym zawiasem-i biodrem-które jest stawem kulowym w koście-jest najczęstszym wymienionym stawami.

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni123Next ›Ostatni» Pamiętaj, że wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Treść ta nie zastępuje żadnych porad medycznych i nie zastępuje żadnego osądu medycznego ani uzasadnienia przez własnego osobistego dostawcę opieki zdrowotnej. Zawsze szukaj licencjonowanego lekarza w Twojej okolicy yourpillstore.com w odniesieniu do wszystkich pytań i problemów związanych ze zdrowiem.

Naucz się najlepszych opcji leczenia OA i dowiedz się, kiedy należy rozważyć operację wymiany stawów.

autor: Roba Lamberts, MD House Call Doctor 19 lipca 2010 5-minutowy Readepisode #55 Play Pause Słuchaj, jakie są leczenie na zapalenie kości i stawów? Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, użyj Google Chrome lub Firefox.

Kiedy należy rozważyć operację wymiany stawów?

Najtrudniejszą decyzją dla osoby z zapaleniem stawów jest to, kiedy iść naprzód z stawem zastąpienie. Więc zakończę ten artykuł szybkimi i brudnymi wskazówkami, aby pomóc tobie lub ukochanej osobie zdecydować, kiedy wymiana stawu jest dobrym pomysłem:

Wskazówka 1: Kiedy to boli, abyś chciał zabieg, zdobądź go Gotowe. Stawy, które nie są szczególnie bolesne, nie należy wymieniać. Jeśli możesz pozostać aktywny i poradzić sobie z bólem, prawdopodobnie możesz poczekać. Ale jeśli okaże się, że poziom aktywności znacznie się spada lub spędzasz dobrą część dnia z bólu, powinieneś zdecydowanie rozważyć operację.

Wskazówka 2: Udostępnij prostsze stawy wcześniej. Kolana i biodra są prostsze do wymiany, a ich wymiana jest bardziej prawdopodobne, że zmniejszy się lub nawet wyeliminuje ból. Istnieje ograniczona żywotność na wspólnych wymianie, więc osoby poniżej 65 roku życia będą musiały rozważyć więcej alternatyw. Porozmawiaj z lekarzem o tych problemach.

Wskazówka 3: Upewnij się, że otrzymujesz odpowiednie leki przeciwbólowe. Byłem w stanie radykalnie poprawić jakość życia i mobilność ludzi, stosując długo działające narkotyki, zwłaszcza plastry fentanylowe i oksykontinę. Nie bój się leczyć bólu mocnymi lekami, ale upewnij się, że są to długo działające leki, ponieważ krótsze aktorstwo są mniej skuteczne i bardziej uzależniające.

Tip 4: Tylko dokonaj operacji przez lekarza, którym ufasz. Jeśli masz obawy dotyczące swojego chirurga lub ich wyjaśnień, uzyskaj drugą opinię. Porozmawiaj ze swoim lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej lub skonsultuj się z innym chirurgiem. Jeśli ktoś cię otworzy podczas snu, na pewno lepiej im zaufaj.

Mam nadzieję, że nigdy nie będziesz musiał stawić czoła tej decyzji, ale są szanse, że dużo z was. Jeśli tak, mam nadzieję, że te informacje będą dla Ciebie przydatne.

Jeśli masz tematy, które chcesz, abym omówił, wyślij je na adres houseCalldoctor@quickanddirtytips.com lub możesz przesłać je na Twitterze ( @HouseCallDoc) lub moja strona na Facebooku.

Pozwól mi jeszcze raz przypomnieć, że ten podcast jest wyłącznie do celów informacyjnych. Moim celem jest dodanie do swojej wiedzy medycznej i przetłumaczenie niektórych dziwnych rzeczy medycznych, które słyszysz, więc kiedy idziesz do lekarza, wizyty będą bardziej owocne. Nie zamierzam wymieniać twojego lekarza; On lub ona zawsze powinieneś skonsultować się z własnym schorzeniem.

Złap cię następnym razem! Bądź zdrowy!

Zdjęcie dzięki uprzejmości Shutterstock

Strony

«Pierwsze‹ Poprzedni123 Pamiętaj, że wszystkie treści tutaj są wyłącznie do celów informacyjnych. Treść ta nie zastępuje żadnych porad medycznych i nie zastępuje żadnego osądu medycznego ani uzasadnienia przez własnego osobistego dostawcę opieki zdrowotnej. Zawsze szukaj licencjonowanego lekarza w Twojej okolicy w odniesieniu do wszystkich pytań i problemów związanych ze zdrowiem.

W diecie ABS David Zinczynko twierdzi, że częściej spalanie tłuszczu. Czy sześć posiłków dziennie jest tajemnicą utraty wagi?

autorstwa Moniki Reinagel, MS, LD/N, CNS Nutrition Diva 6 lutego 2018 5-minutowy Readepisode #464 Play Pause Słuchaj, czy możesz schudnąć, jedząc częściej? Obecnie doświadczamy problemów z odtwarzaniem w Safari. Jeśli chcesz wysłuchać dźwięku, skorzystaj z Google Chrome lub Firefox.

Możemy również znaleźć badania, które wydają się popierać pomysł, że częściej jedzący może pomóc w utraty wagi. Na przykład wykazano, że częściej spożywcze poprawiają kontrolę apetytu, co może pomóc ludziom uniknąć przejadania się. Ale to nie to samo, co ożywienie metabolizmu spalania tłuszczu. Jest to tylko sposób na zarządzanie twoim zachowaniem.

Istnieje badanie wspierające każdy wniosek

Oto rzecz o badaniach żywieniowych – zwłaszcza tego, który obejmuje ludzi. Bez względu na pytanie, które zadasz, zwykle istnieje wiele badań z sprzecznymi wynikami. Oznacza to, że jeśli zaczniesz od określonego przekonania lub punktu widzenia, prawie zawsze możesz znaleźć co najmniej jedno studium, które możesz poprzeć. Możesz przestać, gdy tylko znajdziesz badanie, które mówi, co chcesz. Lub możesz spojrzeć na wszystkie badania i zobaczyć, gdzie leży konsensus.

Osoby, które jedli więcej niż 3 razy dziennie, ważyli więcej niż ci, którzy jedli rzadziej.

W 2011 r. Międzynarodowe Towarzystwo Żywienia Sportowego opublikowało artykuł, w którym dokonali przeglądu wszystkich istotnych badań nad tym pytaniem. Zgodzili się, że dla elitarnych sportowców, którzy są na diecie o ograniczonej kalorii, częściej jedząc masę mięśni. Doszli jednak do wniosku, że częstsze posiłki nie wpłyną na skład ciała w bardziej siedzących ludności i że rosnąca częstotliwość posiłków nie pomoże nikomu spalić więcej kalorii.

Kilka lat później, w 2014 r., Profesor Ashima Kant Patrzyła na 16 różnych badań na temat częstotliwości posiłków i opublikowała swoją analizę w czasopiśmie Postępy w żywieniu.

„Częste jedzenie wiąże się z wyższym spożyciem energii, ale przekonania o możliwym korzystnym efekcie wyższej częstotliwości jedzenia w zarządzaniu ciałem Waga trwa – pisze. „Ogólnie rzecz biorąc, ustalenia […] […] sugerują, że przekonania o roli wyższej częstotliwości jedzenia w zarządzaniu wagą dorosłych nie są poparte dowodami.”

będzie częściej pomoże ci stracić Waga?

W ciągu ostatnich dziesięciu lat (i więcej) wziąłem wiele stanowisk w różnych aspektach żywienia, poinformowanych przez dostępne badania.

Contents