w ogrodach w American Botanical Council, Austin

W randomizowanym kontrolowanym badaniu klinicznym 64 kobiet z nadwagą/otyłością osoby, które piły 330 ml soku pomidorowego codziennie przez 20 dni, zmniejszyły stres oksydacyjny, co może zapobiegać chorobom związanym z otyłością i promować zdrowie (żywienie kliniczne, 2015).

Chipotle Pomidor Rice Power Bowl

5. Zdobądź potężne korzyści zdrowotne serca. Regularne spożywanie produktów pomidorów jest konsekwentnie związane z niższym wskaźnikiem chorób sercowo -naczyniowych. Zaskakujące jest więc, że ostatnie badania przeprowadzone przez naukowców Tufts wykazały, że osoby z najwyższym spożyciem likopenu w ciągu 11 lat miały 17% i 26% zmniejszenia częstości występowania chorób sercowo-naczyniowych i chorób wieńcowych, choroby wieńcowej, odpowiednio (British Journal of Medicine, 2012).

6. Popraw poziomy cholesterolu. Według niektórych badań jedną z korzyści zdrowotnych w sercu produktów pomidorów są ulepszone profile lipidowe. W badaniu, w tym 35 uczestników, te, które spożywały surowy, dojrzały pomidor przed lunchem przez cztery tygodnie, doświadczyli znacznego spadku poziomu cholesterolu i trójglicerydów, a także odsetka masy ciała i tłuszczu (International Journal of Food Sciences and Nutrition, 2014)

Smoky Chili ze słodkimi ziemniakami

​​7. Wykorzystaj aktywność przeciwplateletową. Wydaje się, że produkty pomidorowe mają związki przeciwplateletowe, które są skoncentrowane w żółtym płynie wokół nasion. Związki te hamują agregację płytek krwi, dodatkowo chroniąc przed chorobami sercowo -naczyniowymi. Ekstrakt pomidorów znacznie zmniejszył agregację płytek krwi trzy godziny po spożyciu w randomizowanym, podwójnie ślepym, kontrolowanym placebo badaniu krzyżowym z 90 zdrowymi osobnikami (American Journal of Clinical Nutrition, 2006).

8. Kontrolować ciśnienie krwi. Produkty pomidorowe o niskiej zawartości sodu, które stają się coraz bardziej dostępne w supermarketach, mają idealny profil odżywczy, który zmieści się w diecie Dash (podejście dietetyczne w celu zatrzymania nadciśnienia). Badania potwierdzają, że produkty pomidorów mogą pomóc w leczeniu nadciśnienia. Spożywanie Gazpacho, zimnej zupy wykonanej głównie z pomidorów, była odwrotnie związana zarówno z skurczowym, jak i rozkurczowym ciśnieniem krwi oraz rozpowszechnieniem nadciśnienia wśród prawie 4000 osób (wybranych z badań przewodniczących) przy wysokim ryzyku sercowo -naczyniowym (żywienie, metabolizm, rozliczenia sercowo -naczyniowe, 2013, 2013, 2013 ).

Smoothie pomidorowy

9. Weź raka prostaty. Badania potwierdzają, że spożywanie bogatych w likopen źródło żywności, takie jak produkty pomidorów, może pomóc zmniejszyć ryzyko niektórych form raka, takich jak nowotwory trawienne i raki trzustki, ale większość dowodów chroniących raka jest powiązana z rakiem prostaty. Według jednego badania, dziesięć lub więcej porcji pomidorów obniżyło ryzyko raka prostaty o 18%(zapobieganie biomarkerom Epidemiology Prevention, 2014). Nowa recenzja dodatkowo wspiera produkty pomidorowe i likopen w zmniejszaniu ryzyka postępu raka prostaty i śmierci (World Journal of Urology, 2016).

10. Bronić przed uszkodzeniem słońca. Produkty pomidorowe mogą oferować naturalną ochronę przed szkodliwymi promieniami UV Słońca. W randomizowanym badaniu kontrolowanym 20 zdrowych kobiet spożywało 55 g pastwy pomidorowej (16 mg likopenu) w oliwach oliwek lub oliwy z oliwek przez 12 tygodni. Po różnych stopniach ekspozycji na słońce promieniowanie UV zostało znacznie zmniejszone w grupie pastowej pomidorowej, wspierając ochronną rolę Lycopene przed ostrym i potencjalnie długoterminowym skutkiem uszkodzeń słonecznych (British Journal of Dermatology, 2011).

11 11 . Zmaksymalizować zdrowie kości. Badania laboratoryjne wykazały, że spożycie likopenu z pomidorów może chronić zdrowie kości poprzez zwiększenie zdolności przeciwutleniających kości i zmniejszenie stresu oksydacyjnego, co może zmniejszyć ryzyko osteoporozy. W badaniu 60 kobiet po menopauzie, które nie spożywały likopenu przez miesiąc, spożywali 30, 70 lub 0 mg likopenu dwa razy dziennie przez cztery miesiące w zwykłym soku pomidorowym, soku pomidorowym bogatym w likopen, sok pomidorowy, pomidorowe kapsułki likopenowe lub kapsułki placebo. Ci, którzy mieli kapsułki soku lub likopenu, mieli znacznie wyższy poziom likopenu w surowicy i znacznie zmniejszyli markery stresu oksydacyjnego w porównaniu z placebo (Osteoporosis International, 2011).

W przypadku większej liczby przepisów na pomidory opartych na roślinach sprawdź:

Chipotle Tomato Riceclassic Tomato Supeptatato Pesto Hummus

> Zostaw odpowiedź Odpowiedź Anuluj odpowiedź

Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Required fields are marked *

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment

Easy Light Mojito

Sharon Palmer

Opublikowane 12 września 2020 r.

Zaktualizowano 13 października 2020 r.

· Przepis

wypełniony świeżą miętą i soczystą limonką, Mojito jest jednym z najbardziej odświeżających koktajli. Nauczyłem się, jak zrobić moje pierwsze Mojito podczas kulinarnego wydarzenia w Puerto Rico w Bacardi kilka lat temu. Nigdy nawet nie słyszałem o tym tradycyjnym kubańskim napoju alkoholowym, który jest wytwarzany z niezbędnych, lokalnych składników na Karaibach, w tym laski cukrowej, limonki, mięty i rumu. Rozjaśniłem moją wersję tylko nektarem agawy i błyszczącej wody zamiast słodkich napojów gazowanych często dodawanych do tych napojów. Możesz użyć dowolnego rumu – Silver Rum nadaje temu napojowi błyszczącą jasność, a Golden Rum dodaje bardziej bursztynowego odcienia. Sekret sprawia, że ​​każdy napój oddzielnie, zabłocając miętę w szerokim kieliszku koktajlowym, a następnie nakładanie się w agawę, rum i świeżo wyciśnięty sok z limonki. Następnie napełnianie szklanki lodem i uzupełnianie go błyszczącą wodą mineralną. Och, i udekoruj go większą ilością limonki i mięty!

Przewodnik po kroku:

Zbierz swoje składniki: musująca woda mineralna (wapna lub równa), nektar agawy, rum (srebro lub srebro lub srebrne lub Złoto), limonka, mięta, błotno, kostki lodu i szklanki. ADD liście na dno szkła i zmiażdżyć je muddlerem. Podaj odrobina nektaru agawowego. Addd Rum. Muddle razem z muddlerem. Wypełnij szkło z kostkami lodu. Wypełnij szkło z błyszczącą wodą mineralną. Dobrze wymieszaj. Garnish za pomocą plasterków wapna i liściom mięty. Cheers!

łatwe światło mojito

(2 głosy, średnia: 5,00 na 5) Ładowanie …

5 z 2 recenzji

Autor: Receptura dietetyka z zasilaniem roślinnym wypełnionym świeżą miętą i soczystą limonką, Mojito jest jednym z najbardziej orzeźwiających koktajli. Nauczyłem się, jak zrobić moje pierwsze Mojito podczas kulinarnego wydarzenia w Puerto Rico w Bacardi kilka lat temu. Nigdy nawet nie słyszałem o tym tradycyjnym kubańskim napoju alkoholowym, który jest wytwarzany z niezbędnych, lokalnych składników na Karaibach, w tym laski cukrowej, limonki, mięty i rumu. Rozjaśniłem moją wersję tylko nektarem agawy i błyszczącej wody zamiast słodkich napojów gazowanych często dodawanych do tych napojów. Możesz użyć dowolnego rumu – Silver Rum nadaje temu napojowi błyszczącą jasność, a Golden Rum dodaje bardziej bursztynowego odcienia. Sekret sprawia, że ​​każdy napój oddzielnie, zabłocając miętę w szerokim kieliszku koktajlowym, a następnie nakładanie się w agawę, rum i świeżo wyciśnięty sok z limonki. Następnie napełnianie szklanki lodem i uzupełnianie go błyszczącą wodą mineralną. Och, i udekoruj go większą ilością limonki i mięty!

Przewodnik po kroku:

Zbierz swoje składniki: musująca woda mineralna (wapna lub równa), nektar agawy, rum (srebro lub srebro lub srebrne lub Złoto), limonka, mięta, błotno, kostki lodu i szklanki. ADD liście na dno szkła i zmiażdżyć je muddlerem. Podaj odrobina nektaru agawowego. Addd Rum. Muddle razem z muddlerem. Wypełnij szkło z kostkami lodu. Wypełnij szkło z błyszczącą wodą mineralną. Dobrze wymieszaj. Garnish za pomocą plasterków wapna i liściom mięty. Cheers!

łatwe światło mojito

(2 głosy, średnia: 5,00 na 5) Ładowanie …

5 z 2 recenzji

Autor: Dietetyk zasilany roślinami

wyrusza w wycieczkę Austin Farm Tour

Sharon Palmer

Opublikowana 2 sierpnia 2018 r.

Zaktualizowano 13 października, 13 października, 2020

Zorganizowanie drugiej dorocznej dzisiejszej wycieczki po farmie Dietetian w dniu 20 maja 2018 r. – ten czas w Austin w Teksasie podczas dzisiejszego wiosennego sympozjum dietetyka. Mieliśmy wspaniałą grupę 48 uczestników, w tym dietetyków (z tak odległych jak Meksyk i Wielka Brytania), mówców i sponsorów przez cały dzień poznania sceny żywności i gospodarstwa Austina. Ogromne podziękowania należą się sorgo zameldowania za sponsorowanie tej podróży terenowej. Pomimo ulewnej ulewy, która się pojawiła, wraz z grzmotem i błyskawicą, uczestnicy wciąż dowiedzieli się więcej o systemie żywnościowym w tym regionie.

Amerykańska Rada Botaniczna, Austin

nasz pierwszy przystanek był z Jenny Perez, koordynator edukacji American Botanical Council, gdzie dowiedzieliśmy się więcej o dowodach na temat żywności jako medycyny, i zwiedziliśmy jadalne i lecznicze ogrody demonstracyjne w historycznym miejscu w Austin. Podczas tej trasy dowiedzieliśmy się o wzajemnych powiązaniach smaku i farmakologii, gdy badaliśmy fitochemikalia we wspólnych żywności i ziół kulinarnych oraz o tym, jak odnoszą się do atrybutów terapeutycznych.

w ogrodach w Amerykańskiej Radzie Botanicznej, Austin

Gdy koncertowaliśmy przez lecznicze, ziołowe ogrody, to rzeźbione drzewo przykuło moją uwagę.

Echinacea rosnące w ogrodach w American Botanical Council, Austin

Lauren Harris -Pincus, MS, Rd yourpillstore.com

Po wycieczce ziołowej w ABC, udaliśmy się do farmy sorgo, podczas której Doug Bice z sorghum reandoff opowiedział nam wszystko o tym, jak sorgo jest uprawiana w Teksasie i Lauren Harris-Pincus, MS, RD (pictured above) filled us in on the basics of sorghum nutrition and cooking.

Sorghum Farm Tour at James W. Kamas’ (L River ) Farms

Naszym następnym przystankiem było odwiedzenie farmy Jamesa Kamasa, gdzie pracuje około 2350 akrów uprawy i rośnie, małe ziarna (pszenica i owies), kukurydza, zboża sorgo i c Otton.

Sorghum Farm Tour w James W. Kamas ‘(L River) Farms

Właśnie wylał się w drodze na farmę Jamesa, więc nie byliśmy w stanie dostać się na pola , które były głęboko w kolanach, aby zobaczyć, jak rośnie sorgo – takie wielkie rozczarowanie. Jednak James powiedział nam trochę więcej o tym, jak rozwija swój sorgo i inne uprawy oraz o tym, jak przeszedł od bycia inżynierem do rolnika, ponieważ uwielbia patrzeć, jak coś się zakorzeni i rośnie – według Jamesa nic lepszego!

Lunch w domu Wayne Cleveland, dyrektor wykonawczy Producentów Sorghum Texas

Po prostu wylewa się, gdy wjechaliśmy do autobusu do domu Wayne Campbell, który jest Dyrektor wykonawczy producentów sorgo w Texas. Otworzył swój własny dom-umywalne buty i wszystko-dla naszej grupy na domowy posiłek z pysznymi potrawami w stylu Texas, w tym mięso grillowane, sałatki, warzywa grillowane, fasola, kukurydza na kolbie i domowe lody lodowe . Był też wspaniały wybór dla wegan i wegetarian! Cała rodzina, prezentowana tutaj w kuchni, była częścią zespołu kulinarnego.

Lunch w domu Wayne Cleveland, dyrektora wykonawczego producentów sorgo w Texas

, mimo że należał , schroniliśmy się pod namiotami, aby cieszyć się pysznymi mocowaniami i Texas Hospitality!

Lunch w domu Wayne Cleveland, dyrektor wykonawczy producentów sorgo w Texas

Po obiedzie rozmawialiśmy o dyskusji W sprawie zrównoważonego rozwoju z Daniką Trierweiler, RDN z Sustainable Food Center. Od nasion do stołu, zrównoważone centrum żywności stwarza możliwości dokonywania zdrowego wyboru żywności i uczestnictwa w żywym lokalnym systemie żywnościowym. Poprzez ekologiczne ogrodnictwo żywności, relacje z rolnikami, interaktywnymi zajęciami gotowania i edukacją żywieniową, dzieci i dorośli mają większy dostęp do lokalnej żywności i są uprawnieni do poprawy długoterminowego zdrowia środkowego Teksańczyków i naszego środowiska. Danika Trierweiler, RDN będzie prezentował zrównoważony rozwój w łańcuchu dostaw żywności.

Lisa Barden, Keep Austin Fed. Keep Austin Fed to organizacja non -profit 501 (c) (3), która gromadzi zdrową nadwyżkę żywności z komercyjnych kuchni i dystrybuuje ją na organizacje charytatywne, które służą potrzebującym. Keep Austin Fed rozpoczął się w 2004 r., Kiedy założyciel Randy Rosens uratował wysokiej jakości jedzenie z pokarmem z Austin Museum of Art Fundraising, które udało się na śmietnik i karmił grupę kobiet i dzieci mieszkających w schronisku w południowym Austin. Dzisiaj nasi wolontariusze ratują tysiące posiłków każdego miesiąca, karmiąc setki naszych sąsiadów żyjących z brakiem żywności. Jedna na 7 osób w Austin nie wie, skąd pochodzi ich następny posiłek, podczas gdy około 30 procent żywności wyprodukowanej w USA kończy na wysypisku, wytwarzając szkodliwe metanowe gazę

Naszym ostatnim przystankiem było zobaczenie wspaniałej farmy miejskiej Roots, organizacji non -profit wykorzystującej żywność i rolnictwa, aby przekształcić życie młodych ludzi i angażować, inspirować i odżywiać społeczność. Niestety, niektóre ostatnie prace drogowe uniemożliwiły udanie się autobusu do odwiedzenia farmy, więc Max Elliott, dyrektor wykonawczy i współzałożyciel Urban Roots, wskoczył do naszego autobusu i opowiedział nam o swoim programie. Jako jedyna organizacja przywództwa młodzieży w Austin w Teksasie, Urban Roots zapewnia młodym ludziom wyjątkową przestrzeń do nauki uprawy żywności podczas wzrostu jako liderów.

i to zakończyło naszą niesamowitą wycieczkę na farmie! Mamy nadzieję, że dołączysz do nas na naszej kolejnej trasie na farmie w Scottsdale 19 maja 2018 r.! Bądź na bieżąco, aby uzyskać więcej informacji i zaznacz swój kalendarz już dziś.

Blog | Wycieczki podróży i gospodarstwa Zobacz Komentarze Komentarz

Zostaw odpowiedź Odpowiedź Anuluj

Twój adres e -mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zapisz moje imię, e -mail i witryna w tej przeglądarce następnym razem, gdy komentuję

Jak mogę przejść na wegański styl życia? Jedzenie roślinne na Big Island, Hawaje

post Navigation

Jak mogę przejść na wegański styl życia? Druga coroczna dzisiejsza wycieczka dietetyka w diecie 20 maja 2018 r. – ten czas w Austin w Teksasie podczas dzisiejszego dietetycznego wiosennego sympozjum. Mieliśmy wspaniałą grupę 48 uczestników, w tym dietetyków (z tak odległych jak Meksyk i Wielka Brytania), mówców i sponsorów przez cały dzień poznania sceny żywności i gospodarstwa Austina. Ogromne podziękowania należą się sorgo zameldowania za sponsorowanie tej podróży terenowej. Pomimo ulewnej ulewy, która się pojawiła, wraz z grzmotem i błyskawicą, uczestnicy wciąż dowiedzieli się więcej o systemie żywnościowym w tym regionie.

Amerykańska Rada Botaniczna, Austin

nasz pierwszy przystanek był z Jenny Perez, koordynator edukacji American Botanical Council, gdzie dowiedzieliśmy się więcej o dowodach na temat żywności jako medycyny, i zwiedziliśmy jadalne i lecznicze ogrody demonstracyjne w historycznym miejscu w Austin.